image1 image1 image1

Aktualności

Śmiertelny wypadek w Bydgoszczy. Mieszkańcy Miedzynia i Wilczaka tracą cierpliwość.

Śmiertelny wypadek zdarzył się w ostatnią środę rano, u zbiegu Nakielskiej i Chłopickiego. 28-letni kierowca renault twingo potrącił na przejściu dla pieszych 68-letniego mężczyznę. Zmarł po przewiezieniu do szpitala.

To już kolejne zdarzenie na tej ulicy. W lipcu na wysokości posesji Nakielska 197 zderzyły się dwa samochody. W czerwcu ubiegłego roku 58-letnia kobieta zmarła w szpitalu po tym, jak w nią i jej towarzysza uderzyło osobowe volvo V40.

Nakielska to bardzo niebezpieczna ulica. W miejscu, gdzie doszło do ostatniego śmiertelnego potrącenia, nie ma nawet wysepki, a pieszy musi pokonać aż 4 pasy jezdni - potwierdza Daniel Smól ze Stowarzyszenia Miedzyń Prądy. - Ruch jest bardzo duży, a obawiamy się, że po wybudowaniu trasy S5 jeszcze się zwiększy. O Nakielskiej nie brakuje też głosów na naszym forum „Przejście na dwupasmowej drodze bez wysepki powinno posiadać sygnalizację świetlną! Nawet policjanci się wypowiadali, że to przejście funkcjonuje niezgodnie z istniejącymi przepisami! Co zrobiły władze miasta w tym kierunku? Mimo, że były petycje mieszkańców o utworzenie sygnalizacji świetlnej w tym miejscu!” - pisze jeden z internautów.

 57daaf8a1ecd0 osize969x565q71he430a5

Mieszkańcy Miedzynia, a także Wilczaka (przez to osiedle również przebiega Nakielska) od lat walczą przebudowę ulicy. Jak na razie bezskutecznie. Były happeningi, petycje, pisma. - Otrzymaliśmy na razie jedynie deklarację, że remont będzie na odcinku od Bronikowskiego do Łochowskiej, ale dopiero po zakończeniu prac na Grunwaldzkiej. Obliczyliśmy więc, że to najwcześniej za 3 lata - dodaje oburzony Dariusz Smól. - Tymczasem w 2014 roku prezydent Rafał Bruski obiecał, że remont Nakielskiej będzie w 2017 roku. Dziś już wiemy, że to niemożliwe - mówi społecznik. Działacze  z osiedli Wilczak-Jary i Miedzynia  pojawią się na najbliższej sesji rady miasta, by podczas wystąpienia obywatelskiego zwrócić uwagę na swoje problemy, również związane z ulicą Nakielską. 


2023  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates