image1 image1 image1

Aktualności

Wybory do rad osiedli

Osiedlowi działacze znaleźli się w dość osobliwej sytuacji. Bo niby są wybory, niby ktoś na ich działalność i pomysły liczy, ale jak przychodzi co do czego, to niespecjalnie z ich opiniami się liczy.

Stąd swoisty „strajk” przy okazji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego - część rad w ogóle nie zaopiniowała wniosków do BBO, część zaopiniowała wszystkie negatywnie. 
Radni uważają, że po to są wybierani przez mieszkańców, żeby w sytuacjach takich jak konstruowanie BBO ich głos był brany pod uwagę w zakresie nieco większym niż tylko opiniowanie.
Na razie widać jedynie, że miasto nie ma pomysłu na działanie rad osiedli. Kasa, którą dostają na swoje inicjatywy, nie wystarcza nawet „na waciki”, a kompetencje, które mają rady, są znikome i ciągle ograniczane (nie mogą nawet zablokować powstania całodobowego sklepu monopolowego w swojej okolicy). 

Nic więc dziwnego, że coraz trudniej skompletować radę z osób, które realnie chcą wpływać na wydarzenia na swoim osiedlu. Praca społeczna w jej strukturach nie daje im, niestety, takiej możliwości.
2023  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates