image1 image1 image1

Aktualności

Dwie ważne ulice zostaną zamknięte dla ruchu tramwajowego

ZDMiKP zapowiada zmiany w kursowaniu tramwajów. Ma to związek z pracami remontowymi na dwóch ważnych ulicach w Bydgoszczy. Jeśli mieszkacie w okolicach ronda Kujawskiego lub ul. Nakielskiej, czekają Was trudności.

58d0e3d2e78c7 osize1068x623q71h4da3bf
Od 1 kwietnia ZDMiKP planuje zamknięcie ul. Nakielskiej dla ruchu tramwajowego. W związku z tym, czasowo zawieszona zostanie linia nr 3. Linia nr 1 skierowana zostanie do pętli Rycerska. Drogowcy wprowadzą autobusową komunikację zastępczą na linii „ZaT1". Bilety skasowane w tramwajach nr 1 i 5 po przesiadce są honorowane w autobusowej komunikacji zastępczej „Za T1" i odwrotnie.
Planowane jest również zamknięcie ul.Wojska Polskiego (na odcinku Wyżyny - r. Kujawskie) dla ruchu tramwajowego. W związku z tym, linie nr 2 i 9, skrócone zostaną do pętli Wyżyny. Bilety z linii tramwajowych nr 2 i 9 po przesiadce są honorowane na liniach autobusowych nr 53, 61, 66, 86, 79 i odwrotnie. Wstrzymanie ruchu będzie spowodowane pracami remontowymi torowiska na odcinku tymczasowych przejazdów dla aut przez torowisko, które były wykonane na czas budowy wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego. W tym samym czasie odbędzie się remont na torowisku przy ulicy Nakielskiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Słoneczną spowodowany koniecznością wymiany zwrotnicy.

2018  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates