image1 image1 image1

Aktualności

Znów potrącenie na Nakielskiej w Bydgoszczy! Mężczyzna w szpitalu

O godz. 6:34 bydgoska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące potrącenia starszego mężczyzny na ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy.


58e73792605ac p


Do potrącenia 64-latka doszło na przejściu dla pieszych. Mężczyzna trafił do szpitala. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z kierowców zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, a drugi tego nie zrobił i potrącił mężczyznę - informuje bydgoska policja.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze potrącenie na tej ulicy w ostatnich miesiącach. Na Nakielskiej w ostatnim czasie doszło do dwóch śmiertelnych potrąceń pieszych. Oba zdarzyły się na przejściach. Jeden z pieszych zginął, kiedy wyszedł zza przepuszczającego go na pasach samochodu. Do drugiej tragedii doszło niedawno - pieszego potrąciła skoda z czeskimi rejestracjami. Kierowca odjechał z miejsca wypadku, ale potem sam zgłosił się na policję.

- Dotąd dla poprawy bezpieczeństwa na Nakielskiej zrobiliśmy praktycznie wszystko, co się dało i nie widzę możliwości podjęcia innych działań - przyznaje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Przypominam, że jednym z najważniejszych naszych posunięć było poprawienie oznakowania oraz wprowadzenie ograniczenia prędkości do 40 kilometrów na godzinę.

Z innych nowinek technicznych trzeba zauważyć pasy pomalowane trudnościeralną farbą, pomarańczowe palące się oznaczenia przejść oraz ostatni wynalazek drogowców - specjalne jasne diody LED w nawierzchni przed zebrami. Po zmroku mają dodatkowo zwracać uwagę kierowców, że zbliżają się do przejścia dla pieszych.

Na razie inne prace przy Nakielskiej efektu nie dają. Nie robią na urzędnikach wrażenia protesty i petycje mieszkańców. Na Facebooku powstał nawet niedawno profil poświęcony bezpieczeństwu i konieczności modernizacji tej arterii.

2020  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates