image1 image1 image1

Aktualności

Mieszkańcy z sobotnią wizytą w ratuszu

W sobotę, 27 maja, kilkuset bydgoszczan odwiedziło Urząd Miasta Bydgoszczy z okazji tzw. dnia otwartego. Z gośćmi spotkał się m.in. prezydent Rafał Bruski.


To była wyjątkowa okazja zwiedzić gabinety prezydenta Bydgoszczy oraz przewodniczącego Rady Miasta, przyjrzeć się z bliska medalom i odznaczeniom przyznawanym przez prezydenta Bydgoszczy i Radę oraz symbolicznym kluczom do bram miasta, zwiedzić salę sesyjną i na chwilę zająć miejsce przewodniczącego za stołem prezydialnym.

W czasie dnia otwartego można było również na miejscu złożyć wniosek i odebrać Kartę Seniora czy przystąpić do Programu Bydgoska Rodzina 3+, a także otrzymać Kopertę Życia.

Wielu mieszkańców skorzystało z okazji do złożenia jeszcze wniosku do kolejnego edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – przypominamy, że na propozycje mieszkańców czekamy do końca maja.

Przed ratuszem natomiast strażnicy miejscy zaproponowali szybki kurs samoobrony dla pań, a zainteresowaniem szczególnie najmłodszych gości cieszył się pokaz psów służbowych.

2019  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates