image1 image1 image1

Aktualności

Konferencja prasowa w/s podwyżek śmieciowych

12 RAD OSIEDLI TEŻ NIE CHCĄ PODWYŻEK OPŁAT ZA WYWÓZ ODPADÓW

„Nie ma zgody na podwyższenie opłat za wywóz śmieci” - oświadczył bydgoski radny niezależny, Bogdan Dzakanowski. Pod jego petycją, dotyczącą niepodejmowania uchwały w sprawie podwyżek, podpisali się przewodniczący 12 rad osiedli. Pełnomocnik prezydenta miasta odpowiada, że zgodnie z tym co Rafał Bruski mówił we wtorek, zmian w stawkach nie będzie.

"Nie" podwyżkom za wywóz śmieci - mówi Bogdan Dzakanowski. Radny niezależny przygotował petycję, dotyczącą niepodejmowania uchwały w sprawie zmian stawek za usuwanie odpadów komunalnych. - Nie ma społecznej zgody na rozpatrywanie i dyskutowanie przez radę miasta - a i mieszkańców Bydgoszczy - jakiekolwiek propozycje związane z podwyżkami - twierdzi. 

Pod petycją podpisało się 12 z 29 rad osiedli. Do zabrania głosu w tej sprawie przewodniczący zachęcają również mieszkańców Bydgoszczy. - Mieliśmy taką u nas na osiedlu akcję. Zebraliśmy w dwóch miejscach, przez niecałe dwie godziny, około 120 podpisów - zdradza Jarosław Cholewczyński, przewodniczący RO Wilczak-Jary. 

”Zbieranie podpisów jest niepotrzebne” - twierdzi doradca prezydenta Bydgoszczy, bo we wtorek ratusz wycofał się z proponowanych zmian. O czym Rafał Bruski informował podczas konferencji prasowej. - Prezydent zapowiedział, że nie będzie podwyżek opłat dla mieszkańców. Mieszkańcy w konsultacjach społecznych wyrazili pogląd, że nie akceptują zmiany metody naliczania opłaty - przypomina Michał Sztybel. 

Jak podkreślają przedstawiciele ratusza, trwa szukanie rozwiązania, które pozwoli uszczelnić system. Bo straty miasta z powodu uchylania się od opłat, szacowane są na 3 mln zł. 

Radny Dzakanowski apelował również o większą transparentność zysków z działalności spalarni. Michał Sztybel odpowiada, ze dane są jawne i powszechnie dostępne.

2019  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates