image1 image1 image1

Aktualności

Stawiamy na rowery! Zgłoś, gdzie ustawić stojaki.

W Bydgoszczy ustawimy pół tysiąca stojaków na rowery. Czekamy na opinie bydgoszczan, w jakich miejscach powinny zostać zorganizowane parkingi dla rowerzystów. To kolejny element wzmacniający zrównoważony transport w Bydgoszczy.


W parze z budową nowych tras rowerowych oraz rozwojem Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego coraz więcej bydgoszczan przekonuje się, że warto korzystać z tego środka transportu. Do największej liczby podróży na dwóch kółkach nadal najchętniej wykorzystywany jest własny rower. 

- Chcemy wzmacniać ten pozytywny trend – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Dlatego do wiosny na terenie miasta ustawimy pół tysiąca stojaków na rowery. Był to jeden z postulatów środowisk rowerowych. Wspólnie liczymy, że ułatwi to poruszanie się po mieście i zachęci kolejnych bydgoszczan do wyboru tego środka transportu. Zgłoszenia o lokalizacji zostawiamy mieszkańcom, którzy najlepiej wiedzą, gdzie chcieliby pozostawiać rowery.

Stojaki na rowery będą ustawiane na terenach należących do miasta. Warunkiem jest też lokalizacja nie pogarszająca bezpieczeństwa innych uczestników ruchu. Wszystkie propozycje będą oceniane przez Zespół ds. Polityki Rowerowej. Ankietę niezbędną do wyrażenia swojej opinii można wypełnić na stronie www.bydgoszcz.pl

Na opinie czekamy od 26 września do 13 października. W jednej lokalizacji można zaproponować maksymalnie do 5 stojaków. Do swojej opinii można dołączać zdjęcia oraz wykorzystać interaktywną mapę.

Warto wiedzieć

W Bydgoszczy  realizowany jest szereg innych działań wzmacniających rolę roweru jako środka transportu:

  • W budowie lub na etapie przetargu są zadania związane z drogami rowerowymi wzdłuż II etapu Trasy Uniwersyteckiej, ulicy Kujawskiej, Grunwaldzkiej, Wiatrakowej (kontrapas) i Łochowskiej.
  • Latem oddana do użytku została natomiast droga rowerowa wzdłuż ul. Matki Teresy z Kalkuty prowadząca na osiedle Eskulapa.
  • Trwa też wybór nowego operatora Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Będzie on odpowiedzialny między innymi za zwiększenie liczby stacji do co najmniej 51 lokalizacji oraz udostępnienia 550 nowych rowerów.
  • Wcześniej w porozumieniu ze środowiskami rowerowymi opracowane zostały standardy utrzymania i budowy dróg rowerowych. 

Link do ankiety:

https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/312527

2019  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates