Aktualności

UWAGA !!!

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: czwartek, 23, listopad 2017 20:22
Robert
Odsłony: 579

Uwaga, oszuści podszywający się za pracowników PGNiG próbują wyłudzać pieniądze

Po kliku miesiącach spokoju, w Bydgoszczy znów pojawili się oszuści, podający się za pracowników PGNiG, próbujący wyłudzać pieniądze.

Uwaga bydgoszczanie, w naszym mieście znowu uaktywnili się oszuści, podający się za przedstawicieli firmy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, próbujący wyłudzić pieniądze za zawarcie nowej umowy. Z naszą redakcją skontaktowała się Czytelniczka z Okola, którą nakłaniano do podpisania nowej umowy, argumentując, że zmieniają się stawki gazu. O podobnych sytuacjach informują także internauci na Facebooku:

O sprawie pisaliśmy kilka miesięcy temu, gdy z naszą redakcją skontaktowali się Czytelnicy, którzy zaalarmowali nas osobach, które straszyły ich wyłączeniami gazu w przypadku odmowy podpisania nowej umowy. Zwróciliśmy się wówczas z prośbą o wyjaśnienia do PGNiG i otrzymaliśmy odpowiedź, że pod pracowników PGNiG często podszywają się przedstawiciele firm konkurencyjnych, którzy dążą do pozyskania na miejscu danych z dotychczasowych faktur i podpisania umów skutkujących zmianą sprzedawcy, o czym nie informują osób podpisujących dokumenty. - Niestety, bardzo często w takich przypadkach zdarza się, że dopiero przy pierwszym rachunku okazuje się, że gaz czy prąd dostarcza już inna firma, na co klient nie wyraża zgody - mówi Emilia Tomalska z PGNiG. Co więcej, osoby te nie są również informowane o tym, że umowę podpisaną poza siedzibą sprzedawcy, czyli np. w domu, można rozwiązać w terminie 14 dni. Kiedy otrzymują pierwszy rachunek zwykle jest już za późno i praktycznie nie ma już możliwości unieważnienia umowy. W kwietniu br. PGNiG poinformowało policję o próbach wyłudzenia pieniędzy. PGNiG ostrzega przed nieuczciwymi praktykami swoich klientów na stronie internetowej: " „Umowy na dostawę gazu ziemnego podpisujemy wyłącznie w placówkach naszej firmy. Żadna firma zewnętrzna nie prowadzi sprzedaży w imieniu PGNiG Obrót Detaliczny i nie ma uprawnień do reprezentowania jej interesów". Przypominamy. PGNiG nie wysyła swoich pracowników do klientów w celu podpisania nowej umowy na świadczenie dostawy gazu. Osoby starsze nie powinny w domu podpisywać żadnych dokumentów! Sytuacjami, w których pracownicy PGNiG odwiedzają klientów, są okresowe wymiany i legalizacja liczników gazowych. Procedury związane z tymi czynnościami SĄ BEZPŁATNE.