image1 image1 image1

Aktualności

Ulica Hoża z twardą nawierzchnią


Na zwycięski projekt, w ramach programu BBO, zagłosowało 226 osób. Mieszkańcy uznali, że ulica Hoża powinna zostać wyrównana i utwardzona, łącznie z wyznaczeniem chodnika i ułożeniem krawężników.

Ulica Hoża jest ulicą łączącą ul. Nasypową z ul. Słoneczną. Jest to droga użytkowana w dużej części przez dzieci wracające z pobliskiej szkoły, dlatego mieszkańcy postanowili o poprawieniu bezpieczeństwa tej drogi. Osiedle zyska estetyczną nawierzchnię, która wpiszę się w przearanżowaną przestrzeń okolicy.


Warto wiedzieć:

• W ramach poprzedniej edycji BBO na Wilczaku i Jarach powstały siłownie plenerowe w Parku Księżycowym, oraz przy ulicy Słonecznej. 
• We wcześniejszych latach w ramach BBO w Parku zakupiono urządzenia do istniejącego placu zabaw i zmodernizowano ogrodzenie boiska, a także zainstalowano monitoring miejski.
• W ramach BBO powstały również tablice informacyjne, które stanęły w trzech punktach. Pierwszą zamontowano przy rondzie Grunwaldzkim, kolejną przy siedzibie rady osiedla, a ostatnią w rejonie pętli tramwajowej Wilczak.  
• W poprzednim roku otwarto również profesjonalny plac do street workout’u przy ulicy Nakielskiej.

2020  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates