image1 image1 image1

Aktualności

Ostrzeżenie!!!

Wszedł za uczniem do mieszkania. Akcja na Osowej Górze w Bydgoszczy

5c2f4db2c83e1 p

Co zamierzał zrobić obcy mężczyzna, który wszedł za uczniem do mieszkania w Bydgoszczy? Rada Rodziców Szkoły Podstawowej ostrzega, a policja zaczyna wyjaśniać okoliczności zajścia z czwartku w jednym z bloków mieszkalnych.

"Wczoraj za uczniem naszej szkoły szedł obcy mężczyzna, wszedł za dzieckiem do mieszkania, na szczęście mama była w domu i przegoniła go. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Kormoranów. Prosimy o ostrożność i rozmowę z dziećmi, przede wszystkim tymi, które same wracają do domu. Rada Rodziców."

Komunikat o takiej treści pojawił się na facebookowym profilu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 64 przy ul. Sardynkowej na Osowej Górze w w Bydgoszczy. - Policjanci monitorujący internet najpierw sami wyłapali taką informację, już w czwartek - mówi komisarz Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Dziś, w piątek, około godziny 9 na komisariat na Błoniu zadzwonił jeden z rodziców z takim sygnałem.

- Mama nie zgłosiła tego zdarzenia do nas, tylko do dyrekcji SP, mamy nadzieję, że została poinformowana o potrzebie zgłoszenia i uzyskała stosowną poradę oraz wsparcie, również dla dziecka. My nie mamy wiedzy, którzy to rodzice, który to uczeń. Informacja z naszej strony ma charakter ostrzegawczy - wyjaśnia rada rodziców na swoim profilu.

Grażyna Glugla, wicedyrektor SP 64 mówi nam, że zna tę sprawę, ale nie bezpośrednio. - To zbyt mało, żeby cokolwiek konkretnego powiedzieć - mówi.

Komisariat Błonie, który ma na swoim terenie Osową Górę, zaczął jednak działania. - Po pierwsze policjanci muszą dotrzeć do szkoły oraz próbować ustalić konkretne miejsce, w którym miało dojść do zdarzenia - mówi kom. Słomski. - Potem w grę wchodzi zabezpieczenie monitoringu i dalsze czynności wyjaśniające...

2020  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates