image1 image1 image1

Aktualności

W marcu ruszą remonty chodników

Podpisana została umowa na remonty i przebudowy chodników. Na pierwszy etap prac zabezpieczono 1,1 mln zł. Pierwsze prace rozpoczną się już w marcu. Ekipy drogowców na początku pojawią się na osiedlach Wilczak, Bielawy, Szwederowo i w Nowym Fordonie

csm IMG 1670 a8ff530549 

Najwięcej prac remontowych zaplanowano w centrum miasta. Nowe płytki i kostki zostaną ułożone m.in.  na  ulicach: Markwarta (od strony parku), Kruszwickiej (odcinki poza zrealizowanym zakresem ronda), Zamoyskiego (od 20 Stycznia do Paderewskiego), Pomorskiej (od Cieszkowskiego), 20 Stycznia (od Mickiewicza do Zamoyskiego). Ponadto duży zakres realizowany będzie na Okolu i Wilczaku. Na liście miejsc wymagających odcinkowo ułożenia nowych kostek lub płytek znajdują się ulice: Lubelska, Jasna, Graniczna, Nakielska (na wysokości Wrzesińskiej), Ułańska, Kraszewskiego. Drogowcy naprawią też schody przy Łuczniczce oraz ul. Pod Blankami. Prace zaplanowano poza tym na ulicach: Kleeberga, GOPR-u, Monte Cassino, Wojciechowskiego, Łęczyckiej, Traugutta, Kossaka, 16 Pułku Ułanów Wlkp., Saperów, Kołobrzeskiej, Ujejskiego, Pelikanowej i Wielorybiej.
Zaplanowano też pierwszy etap remontu schodów prowadzących na Wzgórze Wolności od strony ul. Toruńskiej. W ramach innych  zadań budowane są ścieżki w parku na Wzgórzu Wolności, Wzgórzu Dąbrowskiego oraz w parku Witosa. Więcej informacji o pracach na południowej skarpie znajduje się w tekście „Ścieżka na Wzgórzu Wolności w komplecie”.

W pierwszej kolejności ekipy drogowców Zajmą się remontem chodnika na ul. Nakielskiej (na wysokości Wrzesińskiej, odnową schodów i fragmentów chodnika na Ułańskiej oraz przebudową przejścia dla pieszych na ul. Powstańców Wielkopolskich na wysokości bloku nr 42. Na Szwederowie prace prowadzone będą w obrębie skrzyżowania ulic T. Lenartowicza i Sierocej. Wczesną wiosną przebudowane zostanie też przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. gen. A.E. Fieldorfa „Nila” – J. Kleina.

Za remonty odpowiedzialne będzie konsorcjum czterech bydgoskich firm, które wygrało przetarg na realizację prac. Wyceniło  ono  wartość podstawowych  robót na 1,13 mln zł oferując 4 letnią gwarancję. W przetargu dopuszczono możliwość znacznego rozszerzenia zamówienia.
Ostateczna lista chodnikowych zadań do realizacji może być korygowana np. w przypadku robót zgłaszanych przez gestorów sieci podziemnych. Lista ulic może być też uzupełniana w trakcie roku.

Część chodników powstanie dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.  W trakcie ostatniej edycji programu mieszkańcy zadecydowali m.in. o budowie lub remoncie chodników i ścieżek przy ulicach Morcinka, Krakowskiej oraz w sąsiedztwie  Starego Kanału Bydgoskiego.  W Bydgoszczy łączna długość ulic to około 750 kilometrów. Powierzchnia chodników to natomiast blisko 1 700 000 metrów kwadratowych.

Warto wiedzieć:

Przypominamy, że interwencje związane m.in. z uszkodzeniami chodników można zgłaszać w Wydziale Utrzymania i Ewidencji ZDMiKP, przy ul. Redłowskiej 8, tel. 52-582-27-14, 52 -582-27-15 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Wszystkie sygnały są sprawdzane przez pracowników tej jednostki i pomagają planować prace.

2020  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates