image1 image1 image1

Aktualności

Wystartowaliśmy do nowej edycji "Bydgoszcz w kwiatach i zieleni 2020".

Miasto znów rozkwita pełnią barw. Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu

„Bydgoszcz w kwiatach i zieleni” TMMB

5eb3f81414217 p

Kolejna edycja konursu "Bydgoszcz w kwiatach i zieleni" rozpocznie się w poniedziałek i

potrwado 21 września. Finał odbędzie się na początku października,

tradycyjnie w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza. 

Rozkwitające feerią barw, małe, duże, pieczołowicie uporządkowane lub

naturalnie „dzikie” - takie są ogrody bydgoszczan. Zapraszamy do kolejnej

edycji konkursu

„Bydgoszcz w kwiatach i zieleni” Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Edycji nieco zmienionej pandemią... 

Początki organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy konkursu, któremu od lat patronuje „Express Bydgoski”, sięgają 1835 r. Już wtedy mieszkańcy miasta za darmo ukwiecali ogródki, odnawiali frontony domów i troszczyli się o właściwy stan sanitarny otoczenia. Dzięki tej dbałości, Bydgoszcz nierzadko wskazywano jako oazę zieleni zbudowaną rękami swoich obywateli. Tę tradycję kontynuują także współcześni mieszkańcy.

Konkurs TMMB kierowany jest do wszystkich bydgoszczan. Zgłoszenia kierować mogą spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, instytucje, zakłady pracy, szkoły, placówki szkolno-wychowawcze itp., a także indywidualni mieszkańcy. W tym roku, z uwagi na wyjątkową sytuację sanitarno-epidemiologiczną, zaleca się, by talony od TMMB odbierali przedstawiciele Rad Osiedli, spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych, a następnie rozdawali je wytypowanym indywidualnie. Ci ostatni będą przyjmowani w wyjątkowych sytuacjach w siedzibie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, która mieści się przy ul. Jezuickiej 4. Zgłoszenie można przekazać także w formie pisemnej (adres: Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, 85-169 Bydgoszcz, skrytka pocztowa 17) lub mailowo (biuro @tmmb.pl), a także telefoniczne pod nr.: 52 345 44 34.

Konkurs rozpocznie się w poniedziałek, 11. maja i potrwa do 21. września. Przypominamy, że wybrane ogrody i ukwiecone balkony trafią, jak co roku, na łamy „Expressu Bydgoskiego" (w jaki sposób odbywać się będą nasze wizyty, zdecydujemy w trakcie sezonu konkursowego). Finał konkursu odbędzie się na początku października.

Listy laureatów wytypowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe i Rady Osiedli należy przekazać TMMB do 15. września.2020  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates