image1 image1 image1

Aktualności

Znana fabryka przenosi produkcję poza miasto. Bo w mieście „wyrosną” mieszkania

Fabryka Obrabiarek do Drewna po 155 latach zmienia lokalizację. Produkcja przenosi się do Trzeciewca. Natomiast przy ul. Nakielskiej 53 powstaną nowe mieszkania.

Ul. Nakielska 53 w Bydgoszczy - tu przez ostatnie 155 lat powstawały obrabiarki do drewna. To miejsce z długą historią i tradycjami, ale nie spełniające nowoczesnych norm produkcji. Dlatego Bydgoska Fabryka Obrabiarek do Drewna musi zmienić swoją lokalizację. Produkcja przenosi się do Trzeciewca.

- Nowoczesna hala produkcyjna o powierzchni 4000 m2, wspaniały biurowiec o powierzchni 1000 m2. Wszystko położone na 5 ha nieruchomości tuż przy nowobudowanej drodze S5, także wspaniała ekspozycja – mówi Andrzej Walkowiak, prezes Fabryki Obrabiarek do Drewna.

Nowym właścicielem działki przy ul. Nakielskiej w Bydgoszczy jest Polski Holding Nieruchomości. Wkrótce powstać ma tu około 600 mieszkań. Część z nich ma powstać w ramach programu Mieszkanie plus. Inne będzie można kupić lub wynająć.

Kosztem wielomilionowych inwestycji powstanie tu około 600 mieszkań. Będzie to także dla regionu, dla Bydgoszczy, dla mieszkańców impuls istotny, rozwojowy. Dla nas, dla ministerstwa to taki istotny moment realizacji naszej misji. Po to powstaliśmy jako ministerstwo, żeby wykorzystywać możliwości współpracy spółek Skarbu Państwa

- zaznacza Zbigniew Gryglas, wiceminister aktywów państwowych.

Część zabytkowych maszyn ze starej fabryki przekazana zostanie do Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Niektóre staną w nowej siedzibie, by przypominały ponad 150-letnią tradycję.

2021  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates