image1 image1 image1

Aktualności

Bydgoski Budżet Obywatelski

Bydgoski Budżet Obywatelski

Banner głosowanie internetowe

Twoje miasto, Twoje osiedle, Twoja inwestycja

Grafika 2016 

Rusza już czwarta edycja budżetu obywatelskiego.  Mieszkańcy sami decydują o tym, jakie inwestycje powinny być realizowane na bydgoskich osiedlach. A czy Ty już zgłosiłeś swój pomysł?

Nowy plac zabaw, równy chodnik, dodatkowy parking, a może plenerowa siłownia? Jeszcze kilka lat temu to urzędnicy decydowali o tym co ma powstawać na osiedlach. Od 2012 roku to się zmieniło. Decydujący głos mają mieszkańcy.

- Zależy mi na tym, by inwestycje spełniały ważne oczekiwania bydgoszczan. Dlatego cztery lata temu jedną z pierwszych decyzji było stworzenie budżetu obywatelskiego. W ten sposób zyskujemy pewność , że realizujemy naprawdę potrzebne zadania. Realizujemy pomysły zgłoszone przez bydgoszczan, które w głosowaniu zyskują największą liczbę głosów – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

W ostatnich latach najwięcej zadań dotyczyło rozbudowy infrastruktury drogowej oraz rekreacyjnej. Dużą liczbę głosów zyskiwały  też inwestycje w otoczeniu szkół.  Część placówek wyposażono w dodatkowe szafki, dzięki czemu najmłodsi uczniowie nie muszą dźwigać ciężkich tornistrów. Na wielu osiedlach wspólnie zbudowaliśmy kilkanaście dodatkowych parkingów, przebudowaliśmy chodniki, ustawiliśmy nowe ławki i latarnie. Powstało także kilkadziesiąt nowych placów zabaw z bezpiecznymi urządzeniami. Coraz więcej bydgoszczan ma także okazję korzystać z siłowni plenerowych oraz skateparków. Lepiej dbamy też o bezpieczeństwo, dzięki dodatkowym kamerom monitoringu. 
Nie brakuje też wyjątkowo oryginalnych pomysłów. W ostatniej edycji budżetu obywatelskiego dużą liczbę głosów zyskały kynoparki, czyli miejsca, gdzie można bezpiecznie pobawić się ze swoim czworonożnym przyjacielem bez smyczy. Jeden już funkcjonuje na Górzyskowie.  Odnowiony został też symbol Fordonu na zboczu Czarnej Góry, a na Szwederowie rozpoczęły się pierwsze prace nad rewitalizacją skweru. T. Nowakowskiego.

Budżet obywatelski 2016 - Harmonogram

  • 20 lipiec – 7 sierpnia zgłaszanie wniosków

  • 8 sierpnia – 9 września weryfikacja wniosków

  • do 14 sierpnia - pisemna informacja do Rad Osiedli z prośbą o  opinię do końca sierpnia

  • do 4 września - spotkania z Radami Osiedli i Radnymi z okręgu, którego dotyczy inwestycja

  • do 9 września -  zatwierdzenie ostatecznej listy wniosków przez Zespół ds. weryfikacji wniosków

  • 14 września – 30 września - GŁOSOWANIE Pliki do pobrania:
Środki na poszczególne osiedla 2016a (12kB)
Zarządzenie (319kB)
Regulamin (1144kB)
Formularz zgłoszeniowy (75kB)
Urny - szkoły a (52kB)
Urny - biura meldunkowe i domy kultury (12kB)

2023  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates