image1 image1 image1

Aktualności

Leśny Klub Seniora-zapraszamy do zapisów.

Osoby z naszego osiedla, które są: niepełnosprawne, samotne lub zagrożone ubóstwem zapraszamy na zapisy do Leśnego Klubu Seniora.

2022-01-05 164139969010

Jeszcze w styczniu w bydgoskim Myslęcinku działalność rozpocznie Leśny Klub Seniora. Seniorów zaprasza do siebie Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Sportu. Spotkania mają się odbywać do czerwca. Nabór chętnych potrwa do 16 stycznia.

- Do projektu mogą się zgłosić osoby powyżej 60 roku życia, które wywodzą się ze środowiska zagrożonych wykluczeniem, czyli osoby samotne, niepełnosprawne oraz zagrożone ubóstwem, korzystające ze wsparcia ośrodków pomocy społecznej, a także osoby z ich otoczenia - rodzina, przyjaciele i wszyscy ci, którzy też chcieliby się zintegrować lub nauczyć się wspierać takie osoby. Projekt jest adresowany do mieszkańców Śródmieścia, Bocianowa, osiedli Wilczak, Błonie, Okole i Fordon. Dodam tylko, że nie wszystkie ulice w danej dzielnicy się kwalifikują, więc jak teraz prowadzimy rozmowy, to od razu też weryfikujemy, czy mieszkaniec danej ulicy, dzielnicy może dołączyć do projektu - mówi Małgorzata Pałczyńska z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej i Sportu.

W programie m.in.: spotkania z psychologiem, ekologiczne spacery badawcze, warsztaty sportowo-relaksacyjne.


Szczegóły dotyczące projektu:

- e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
- tel. 534-637-761
- Biuro Projektu (w poniedziałki i piątki, w godzinach 9-15), przy ul. Gdańskiej 173-175, 85-674 Bydgoszcz (budynek KPCEEiS przy Polanie zacisze na ternie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek)
2022  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates