image1 image1 image1

Aktualności

Bydgoski Budżet Obywatelski – wypełnij ankietę

Bydgoski Budżet Obywatelski – wypełnij ankietę

Zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest zebranie opinii i uwag na temat dotychczasowych zasad Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oraz oczekiwań mieszkańców co do ich ewentualnej zmiany.

W ramach ankiety zapytamy się Państwa m.in. o dotychczasowy podział kwoty 5 mln zł na 29 osiedli, proporcjonalnie do liczby mieszkańców. Aktualny podział środków na 29 osiedli znajduje się TUTAJ

BBO_banner

Czekamy również na Państwa uwagi czy w ramach programu Bydgoski Budżet Obywatelski mogą być realizowane projekty na terenie szkół i innych jednostek miejskich. 
Zastanawia nas także jak Państwa zdaniem powinny przebiegać poszczególne etapy Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego: 
- zgłaszanie projektów 
- weryfikacja złożonych projektów 
- głosowanie na projekty.

Link do ankiety:  http://goo.gl/mvOCd6. Ankieta dostępna jest także TUTAJ i TUTAJ. Ankietę można wypełnić również tradycyjnie po pobraniu i wydrukowaniu ankiety. Na Państwa opinie i uwagi czekamy do dnia 22 stycznia 2016r.

Przypominamy, że w czwartej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 weryfikacji zostało poddanych 289 wniosków (łącznie zgłoszonych blisko 600 powtarzających się co do zakresu lub bez odpowiednich danych wnioskodawcy). Ponadto na etapie głosowania na 152 zweryfikowane pozytywnie projekty oddano łącznie 22241 głosów. Dotychczasowe zasady dotyczące Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajdują się TUTAJ.

Warto wiedzieć: 
Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 29 rad osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych). Decyzje, które zadania są realizowane podejmują mieszkańcy.


 


Bydgoski Budżet Obywatelski – wypełnij ankietę

2020  Oficjalna strona internetowa Rady osiedla Wilczak-Jary w Bydgoszczy  globbersthemes joomla templates